Enerji Yönetimi

ETÜD

ETM VERİMLİLİK & DANIŞMANLIK

Enerji Yönetimi

Enerjiye her alanda ihtiyaç vardır. Ancak enerjiyi verimli kullanmak ve enerji tasarrufu yapmak çok önemlidir. Binalarda enerji verimliliğini sağlamak için birim hizmet miktarı başına enerji tüketiminin azaltılmasıdır. Enerji verimliliği için ısıtma, aydınlatma, elektrikli cihaz ve ekipmanlarında, enerji kontrollü kullanılmalıdır. İhtiyaçlar doğrultusunda enerjiyi verimli kullanarak enerji maliyetleri düşürülebilir. Böylece çevremizin korunmasına katkı sağlamamız mümkündür.

" Enerji maliyetlerinizi kontrol altına alın "

01.

Enerji Bilinçlendirmesi

Enerji Tasarrufu Eğitimi, enerjinin nasıl daha verimli kullanılabileceğini ve enerji tasarruf odaklarının neler olduğunu öğretmeyi amaçlar. Aynı zamanda işletme çalışanlarına enerji bilinci ve enerji kültürü aşılamayı amaçlayarak enerjiyi daha verimli kullanmayı sağlar.

Çalışanların eğitilmesinin amacı;

* Enerji neden verimli kullanılmalıyız?

* Verimsizlikleri nasıl önleyebiliriz?

sorularına cevap aramaktır.

Bu konuda alınabilecek önlemler arasında, kompresörlerin atık ısılarını eşanjör yardımıyla değerlendirme ve gereğinden gereğinde büyük veya küçük seçilen elektrik motorlarının belirlenmesi sayılabilir.

02.

Enerji İzleme

Proseslerde ölçümler ve kaydedilen bilgilerdir. Bunları performans raporları takip etmektedir. Bununla birlikte proseslerde enerji verimliliğini iyileştirmek için veri ve diğer bilgiler kullanılarak prosesler kontrol altına alınır. Birçok kuruluştu mükemmel izleme yazılımları bulunmaktadır.

İzleme yöntemleri:

* Faturalar,

* Sayaçlar,

* Üretim, Kalite ve Maliyet Raporları,

* Donanım El Kitaplarıdır.

İzleme - Analiz - Danışmanlık
Üretim ve hizmeti etkileyen ortam verilerinizi anlık olarak uzaktan izleyin ve yönetin.
WeCreativez WhatsApp Support
Temsilcimizden online destek alabilir, analiz talebinizi online olarak iletebilirsiniz.
👋 Nasıl yardımcı olabilirim?